Kruszyńska Agnieszka

Od wczesnego dzieciństwa pasjonatka podróży i języków obcych. Obecnie biegle władam językiem angielskim, niemieckim i rosyjskim, natomiast stale pogłębiam znajomość języka francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego. Jeśli dodać do tego znajomość języka łacińskiego, to daje całkiem niezły „wynik”. Od momentu ukończenia 18 roku życia regularnie wyjeżdżam za granicę, zarówno do pracy jako opiekunka do dzieci, czy też wychowawca kolonijny, jak również jako tłumacz oraz przewodnik wycieczek zagranicznych. Do tej pory byłam już m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Belgii, Holandii, Niemczech, Austrii, Danii, Szwecji, Czechach, Słowacji, na Litwie, Łotwie oraz Węgrzech.

Obecnie pracuję jako nauczyciel języków obcych w Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Sokołowie Podlaskim oraz w Szkole Języków Obcych. Posiadane przeze mnie uprawnienia tłumacza oraz przewodnika wycieczek zagranicznych nie są moim jedynym wykształceniem. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim na wydziale Filologii Germańskiej ze specjalizacją nauczycielską i tłumaczeniową, studia licencjackie na Uniwersytecie Przyrodniczo – Humanistycznym w Siedlcach w zakresie języka rosyjskiego, a obecnie na tej samej uczelni kończę również studia magisterskie w zakresie Filologii Angielskiej. Tak więc już niedługo będę „podwójną” panią magister.

Od początku moich pierwszych studiów, czyli już od 18 lat, pracuję jako nauczyciel języków obcych oraz egzaminator maturalny i gimnazjalny. W trakcie swojej kariery zawodowej pracowałam ze słuchaczami i uczniami w każdym wieku i na każdym poziomie nauczania, począwszy od dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej, przez gimnazjum, szkołę średnią, aż po dorosłych. Prowadziłam zajęcia językowe na różnych poziomach zaawansowania w zakresie języka ogólnego, jak i biznesowego, technicznego itp. Mimo że w moim życiu był taki okres, kiedy mało brakowało, bym zaczęła spełniać się w zawodzie stewardessy, to jednak nie żałuję, że wybrałam zawód nauczyciela, gdyż dzięki niemu mogę pracować z ludźmi, doskonalić i pogłębiać swoje umiejętności oraz czuć się w pełni usatysfakcjonowana widząc efekty mojej pracy na co dzień.