Skolimowska-Michalak Katarzyna

Język angielski jest moją pasją i towarzyszy mi od zawsze. Naukę rozpoczęłam w dzieciństwie i od razu pokochałam ten język. Wierzę, że wiedza otwiera horyzonty i dlatego postawiłam na gruntowne wykształcenie. Ukończyłam studia magisterskie z Historii Sztuki na Uniwersytecie Wyszyńskiego w Warszawie, studia magisterskie na wydziale Filologii Angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego oraz studia podyplomowe z teorii i praktyki tłumaczeń w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie. Posiadam niezbędne do pracy w szkole przygotowanie pedagogiczne. Język jest żywym tworem i ciągle się zmienia. Staram się śledzić te zmiany i dlatego systematycznie uczestniczę w kursach językowych w UK. Dwukrotnie przyznano mi stypendium naukowe na szkolenia dla nauczycieli w Hastings i Portsmouth w Anglii. Jestem też egzaminatorem maturalnym z języka angielskiego.

Od 1998 roku uczę języka angielskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Węgrowie. W SJO pracuję od samego początku istnienia Szkoły. Jestem dumna, że mogę pracować w szkole z uznaną marką. Mam tu szansę pracy z uczniami z różnych grup wiekowych i na wszystkich poziomach zaawansowania. Podczas zajęć kładę nacisk na komunikację i praktyczne użycie języka. Największą satysfakcją są sukcesy moich uczniów.